900 tisíc eur pre Trenčín: Čaká nás zelená revitalizácia a doladenie námestia

Mesto Trenčín sa stalo úspešným v rámci projektov, čoho výsledkom sú aj ďalšie finančné prostriedky prameniace z eurofondov.

Obnoví sa detské ihrisko na Považskej ulici, kde pribudne nové oplotenie, 16 herných prvkov, mobiliár a takisto aj zelené plochy či živý plot. Všetky prvky, ktoré pribudnú, budú určené pre vekovú kategóriu 3-15 rokov, čo znamená, že na svoje si príde široká skupina mladej vekovej kategórie. Okrem toho, že budú môcť rozvíjať svoje fyzické či koordinačné vlastnosti, budú mať možnosť popracovať aj na rozvoji zmyslov a manuálnych zručností.

zdroj: Mesto Trenčín

Ďalej sa bude pracovať na kybernetickej bezpečnosti v podobe vybudovania komplexného systému, výsledkom ktorého bude posilnenie schopnosti mesta autonómne vyhodnocovať kybernetické hrozby a takisto ich aj promptne eliminovať. Všetky vytvorené riešenia by si mali nájsť svoje využitie v rámci manažmentu tých najkritickejších oblastí kybernetickej bezpečnosti:

  • Správa mobilných zariadení
  • Ochrana citlivých dát
  • Bezpečnosť sieťovej infraštruktúry
  • Ochrana DNS komunikácie v sieti

V neposlednom rade možno hovoriť o rekonštrukcii námestia Rozkvet. Námestie je už takmer hotové, pričom však v aktuálnom jarnom období bude dokončená výsadba, spustí sa fontána, vodná hmla a takisto aj pitná fontánka.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Related Posts