Bezplatná psychologická pomoc je pre ľudí v kríze dostupná už aj v Trenčíne

Človek nachádzajúci sa v hraničnej krízovej situácii odteraz dostane anonymnú, bezplatnú a nonstop prvú psychologickú pomoc v každom kraji. Občianske združenie IPčko v štvrtok otvorilo posledné Káčko v Trenčíne, čím dobudovalo sieť centier krízovej intervencie vo všetkých krajských mestách. Informovala o tom Ivana Kohutková z IPčka.

“Na naše linky sa obracajú ľudia nachádzajúci sa v kríze a ťažkom psychickom rozpoložení. Ide najmä o mladých, ktorých duša bolí natoľko, že pomýšľajú na samovraždu. Pomoc však často nie je dostupná a oni v takýchto momentoch nenachádzajú potrebnú podporu. Preto sme našu online pomoc rozšírili v každom kraji o offline krízové služby Káčko a výjazdový Krízový intervenčný tím IPčko,” vysvetlil Marek Madro, psychológ a riaditeľ IPčka. Káčko je centrum krízovej intervencie, čiže miesto, kde človek v hraničnej životnej situácii dostane prvú psychologickú pomoc. Stačí, ak si dohodne osobné stretnutie, ktoré je anonymné a zadarmo.

Záujemca sa môže ozvať na krízovú linku pomoci (www.krizovalinkapomoci.sk), bezplatné nonstop telefónne číslo 0800 500 333 alebo 0800 500 888 určené pre ukrajinsky hovoriacich ľudí, či na email jednotlivých Káčiek. Ide o krátkodobú službu, ktorá nenahrádza psychoterapiu, vyšetrenia či liečbu u lekára.

ilustračný obrázok: FB/IPčko

zdroj: TASR

Total
15
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts