Cyklisti, pripravte sa! Ďalšia investícia za 4,5 milióna eur do novej cyklotrasy

Na Vážskej cyklotrase otvorili zhruba 1,3-kilometrový úsek Považský Chlmec – Žilina so 180 metrov dlhým cyklomostom ponad Váh. Podľa hovorkyne Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Evy Lacovej si vybudovanie úseku vyžiadalo investíciu takmer 4,5 milióna eur.

Cyklotrasa sa začína na križovatke cesty II/507 a miestnej cesty k bývalej skládke odpadu v Žiline – Považskom Chlmci. “Končí sa pod cestným mostom na ceste I/11 v katastrálnom území Žilina, kde sa napája na existujúci úsek Vážskej cyklotrasy na ľavom brehu rieky Váh,” priblížil vedúci oddelenia cyklodopravy a dopravných stavieb odboru dopravy Úradu ŽSK Peter Mráz.

Stavebné práce sa začali podľa Lacovej v októbri 2022 a zhotoviteľom bola spoločnosť Strabag. Úsek Vážskej cyklotrasy Považský Chlmec – Žilina je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

ŽSK pokračuje v projektovej príprave Vážskej cyklotrasy aj na úsekoch Považský Chlmec – Divinka a Kotešová – Bytča – hranica ŽSK a Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). “Aby sa na celom úseku zo Žiliny po hranicu ŽSK/TSK, s pokračovaním do Považskej Bystrice, mohli cyklisti dostať mimo zóny automobilovej dopravy, respektíve mimo frekventovaných ciest,” dodala hovorkyňa ŽSK.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts