Deti v akcii: Tvorivé prázdniny vo Vlastivednom múzeu sú hitom Trenčianskeho kraja!

Jarné prázdniny má Trenčiansky samosprávny kraj za sebou a deti mali jedinečnú možnosť zapojiť sa do podujatia Tvorivé prázdniny vo Vlastivednom múzeu. Informovala o tom župa na svojej webovej stránke.

Jednalo sa o podujatie, ktoré trvalo v súčte 2 dni, pričom sa ho celkovo zúčastnilo viac ako 70 ľudí, z toho sa jednalo o 53 detí. “Zamestnanci múzea zorganizovali živé a nápadité workshopy pre deti pod vedením animátorky a výtvarníčky. Papierové lesné divadielko, pohyblivé papierové zvieratká, medené kvietky opletané farebnými korálkami, ozdobné búdky zdobené servítkovou technikou či drevené dekorácie s jarnou tematikou, to všetko mohli dievčatá a chlapci vyrobiť v tvorivých dielničkách,” informoval kraj.

“Záujem o podujatie prejavili obyvatelia Považskej Bystrice a okolia. V utorok navštívilo tvorivé dielničky jedenásť detí z detského domova v Bytči. Obľúbené podujatie pravidelne organizuje Vlastivedné múzeum s cieľom poskytnúť deťom možnosť venovať sa tvorivým aktivitám aspoň dve dopoludnia počas prázdnin,” dodal.

zdroj: TSK

zdroj: TSK

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts