Do bytu hodím zapálenú handru s toluénom – aj takto sa muž vyhrážal svojej matke

Trest odňatia slobody až na tri roky hrozí 32-ročnému mužovi, ktorý sa vyhrážal svojej matke, že podpáli byt. Muža policajti obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania. Informovala o tom v stredu na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

“Muž pod vplyvom alkoholu začal svojej matke vulgárne nadávať a vyhrážať sa jej, že do bytu hodí zapálenú handru s toluénom, zhorí a spolu s ňou aj celá bytovka. Následne rozbil sklenú výplň chodbových dverí. Vystrašená žena zo strachu z bytu ušla a telefonicky privolala políciu,” opísala polícia.

Privolaní policajti po príchode na miesto muža v zmysle zákona okamžite obmedzili na osobnej slobode. “Muž bol v čase útokov opitý. Nafúkal 0,90 mg/l, čo predstavuje 1,88 promile alkoholu. Napadnutá žena vzhľadom na to, že sa obvinený mal obdobného skutku dopustiť aj v minulosti, mala vážne obavy o svoj život a zdravie,” doplnila polícia.

Poverený príslušník spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného, s ktorým sa sudca Okresného súdu stotožnil. Mužovi podľa zákona hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
37
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts