Dvojica ukradla mužovi longboard, za vrátenie si vypýtala 100 eur

Trest odňatia slobody až na dva roky hrozí dvojici mužov vo veku 30 rokov, ktorí pri kúpalisku ukradli elektrický skejtbord a od majiteľa si pýtali peniaze za vrátenie. Policajti ich obvinili z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Informovala o tom v piatok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

“Podľa doterajších zistení dvaja 30-roční muži spoločne odcudzili z trávnatej plochy longboard. Ten bol voľne položený pri osobnom aute, v ktorom sa nachádzal poškodený,” uviedli policajti.

Od poškodeného si obvinení vypýtali 100 eur za vrátenie. “Muž im uviedol, že si peniaze ide vybrať do bankomatu. Našťastie nestratil duchaprítomnosť a keď sa na miesto onedlho vrátil, tak už s privolanou hliadkou polície,” doplnili policajti. Poškodenému krádežou muži spôsobili škodu vo výške 2200 eur.

“Poverený policajt dozorujúcemu prokurátorovi predložil podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby z dôvodu, že hrozí dôvodná obava, že budú pokračovať v obdobnej alebo inej trestnej činnosti, keďže obaja majú pestrú kriminálnu minulosť,” ozrejmila polícia. Jeden z mužov bol podľa nej sedemkrát a druhý desaťkrát súdne trestaný.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
4
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts