EHMK 2026 bude mať dlhodobý dosah na cestovný ruch na Slovensku

Projekt Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) Trenčín 2026 nebude len veľkým festivalom v roku 2026, ale ide o transformačný projekt, ktorý využije kultúrne nástroje pre celú krajinu na to, aby sa Slovensko zviditeľnilo v Európe. Počas sympózia k významu EHMK Trenčín 2026 to v Trenčíne povedala riaditeľka Kreatívneho inštitútu EHMK 2026 Lucia Dubačová.

Ako povedal vedúci kancelárie Európskeho parlamentu v SR Robert Sermek, Európsku úniu dnes vnímame ako politický a ekonomický projekt, z ktorého tečú peniaze z eurofondov, ale zabúda sa na veľmi dôležitú súčasť Európskej únie, ktorou je jej rozmanitosť.

“Práve túto rozmanitosť na Slovensku často nevnímame veľmi pozitívne, máme akýsi problém tolerovať niečo iné. Verím, že aj tento projekt pomôže Slovákom lepšie pochopiť, že sme iní, že sme rozmanití a že nemôže byť všetko rovnaké. EHKM Trenčín 2026 dá Trenčínu a celému regiónu príležitosť zviditeľniť sa na mape Európy, ukázať celej Európe svoj úspešný príbeh a otvorí oči Slovákom, ktorí často vnímajú Európsku úniu ako niečo vzdialené,” doplnil Sermek.

“Ministerstvo kultúry nevníma projekt Trenčín 2026 ako izolovaný projekt mesta Trenčín, ale ako veľký projekt, ktorý má celonárodný zásah. Preto je v záujme každého z nás, aby sme spojili sily a spolupracovali s mestom a vytvorili také podmienky, aby sme v roku 2026 mohli byť hrdí na dielo, ktoré sme spoločne vykonali,” zdôraznila štátna tajomníčka.

zdroj: FB/Trenčín 2026

zdroj: TASR

Total
31
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts