Hasiči zachránili zranenú osobu, ktorá uviazla v byte v Trenčíne!

Zranenej osobe, ktorá po páde potrebovala neodkladnú zdravotnú pomoc a uviazla v byte na Ulici 28. októbra v Trenčíne, pomáhali v stredu (16. 8.) trenčianski hasiči. Do bytu sa dostali prostredníctvom lana z vyššieho poschodia. Informoval o tom v závere týždňa hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Byt sa nachádzal na treťom poschodí bytového domu. Dvere do bytu boli uzamknuté a osoba zo začiatku nereagovala na zvonenie ani búchanie, balkónové dvere však boli čiastočne pootvorené. “Po dohode s majiteľom bytu na štvrtom poschodí hasič zasahujúci v lezeckom postroji sa zlanil z bytu na štvrtom poschodí a cez balkónové dvere vstúpil do postihnutého bytu na treťom poschodí, kde na zemi našiel postihnutú osobu,” opísal Petrík.

Hasič podľa neho následne byt sprístupnil zdravotníkom Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), ktorí zranenej osobe poskytli predlekársku pomoc a ošetrenie. “Po príchode si osobu prezvali zdravotníci záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Po stabilizovaní zdravotného stavu ju naložili na vákuové nosidlá, transportovali do sanitky ZZS a odviezli na ďalšie ošetrenie do nemocnice,” doplnil.

Miesto udalosti po ukončení činnosti hasiči odovzdali príslušníkom polície.

ilustračný obrázok: FB/HaZZ

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts