Historická rekonštrukcia kuchyne v krajskej nemocnici po 60 rokoch!

Trenčiansky samosprávny kraj odštartoval v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach rekonštrukciu kuchynského a jedálenského traktu. Kraj do nej z vlastného rozpočtu investuje takmer šesť miliónov eur. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

Nemocnicu postavili v roku 1961, odvtedy kuchyňa neprešla žiadnou zásadnou rekonštrukciou. Stavebné práce by mali trvať 12 mesiacov.

“Investícia je v hodnote takmer 3,3 milióna eur, kraj ju bude hradiť zo svojho rozpočtu. Náklady na vybavenie sa odhadujú na 2,5 – tri milióny eur,” doplnil Baška.

Podľa riaditeľa nemocnice Petra Glatza, rekonštrukcia už bola nevyhnutná. Technológia, ktorá zabezpečovala odvetrávanie, už nevyhovovala. V zimnom období sa hromadili pary, steny boli neustále vlhké, tvorila sa na nich pleseň.

“Strava bude pacientom rozvážaná v uzavretých tabletoch. Zefektívni to prácu ošetrovateľského personálu, nebudú ju musieť rozdeľovať na oddeleniach. Jedlo sa k pacientom dostane vo vyhrievaných vozíkoch, čím sa zabezpečí jeho doručenie v teplom stave aj počas zimných mesiacov,” doplnil riaditeľ.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts