Kaderníčky zo SOŠ skrášľujú klientov župného zariadenia už 10 rokov!

“Inšpiratívny príklad spolupráce dvoch župných inštitúcií sa odohráva už viac ako 10 rokov v Novom Meste nad Váhom. Klientov župného zariadenia sociálnych služieb pravidelne navštevujú kaderníčky z miestnej Strednej odbornej školy obchodu a služieb,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Táto aktivita prebieha už viac ako 10 rokov, nápad vznikol v hlavách predchádzajúcej riaditeľky nášho zariadenia a riaditeľky SOŠ obchodu a služieb Nové Mesto nad Váhom. Pre klientov je to skrášľovacia terapia na celé dopoludnie a pre kaderníčky zas praktické vyučovanie,“ vysvetlila riaditeľka zariadenia Miriam Mrázová.

“V župnom zariadení, kde našlo svoj druhý domov 50 klientov celoročne a 20 klientov využíva ambulantnú formu, dostane nový účes každý, ležiacich klientov strihá majsterka priamo na izbách,” pokračuje kraj.

“Klientov chodia strihať študentky učebného odboru kaderník, kaderníčka pravidelne raz do mesiaca. Okrem toho, že im spravia účes, sa aj porozprávajú, klienti sa vždy tešia,“ hovorí riaditeľka SOŠ OaS Nové Mesto nad Váhom Oľga Ilenčíková.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts