Kauza Fatima: Obžalovaný odsúdený na 15 rokov, rozsudok však nie je právoplatný!

Okresný súd (OS) v Trenčíne uznal v utorok Petra V. v kauze Fatima za vinného z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania a odsúdil ho na 15 rokov odňatia slobody. Rozsudok nie je právoplatný, obhajca sa voči nemu odvolal.

Obžalovaný na súd neprišiel, ten mu podľa rozsudku uložil aj ochranný dohľad na jeden rok a uhradiť poškodeným Ondrejovi Janíčkovi a Jozefovi Strelčíkovi škodu vo výške 231.000 eur. So zvyškom uplatnenia nároku na náhradu škody ich odkázal na civilný proces.

Obžalobe z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania čelí Peter V., ktorý mal násilím prinútiť podnikateľa Janíčka prepísať bar Fatima pod Trenčianskym hradom na mafiánskeho bosa Petra Čongrádyho.

“Rozsudok nepovažujeme za správny ani zákonný. Súd absolútne ignoroval všetky naše návrhy na vykonanie dokazovania, z ktorých vyplynulo, že Janíček a Strelčík sú nedôveryhodné osoby. Dávali súdu falošné dokumenty, čo bolo preukázané,” tvrdí obhajca Petra V. Jiří Kučera.

Janíček označil rozsudok OS za prelomový a pre Slovensko významný. “Súhlasím s rozhodnutím súdu, mám výhrady vo vzťahu k tomu, že toto súdne konanie bolo také dlhé a neúmerné, pritom sa mu (obžalovanému) skrátil trest,” vyhlásil Janíček. Obžalovaný sa podľa neho vyhýbal trestnému konaniu.

ilustračný obrázok: Trenčín región

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts