Klubu AS Trenčín hrozila pokuta! Poznáme dôvod aj vyústenie celej situácie

Termín ukončenia výstavby futbalového štadióna v Trenčíne sa posúva o tri týždne. Poslanci mestského zastupiteľstva v stredu schválili dodatok k zmluve o výpožičke nehnuteľnosti, zmluve o uzatvorení budúcej kúpnej zmluvy a nájomnej zmluve so spoločnosťou AS Trenčín. Klub sa tak vyhol pokute.

Podľa návrhu, ktorý poslancom predložil primátor Trenčína Richard Rybníček, AS Trenčín dokončil riadne stavbu futbalového štadióna a pripravil podklady ku kolaudácii stavby, avšak zatiaľ spoločnosť nemá posledný podklad ku kolaudácii – súhlas s prevádzkou stredného zdroja znečisťovania ovzdušia.

O vydanie súhlasu spoločnosť požiadala, avšak procesy smerujúce k vydaniu súhlasu nebolo možné ukončiť v pôvodnej lehote kolaudácie do 31. augusta 2023.

V zmysle zmluvy medzi mestom a futbalovým klubom by AS Trenčín musel v prípade nesplnenia termínu kolaudácie (31. 8.) uhradiť mestu zmluvnú pokutu vo výške 200.000 eur. Klub preto požiadal zastupiteľstvo o posunutie termínu kolaudácie na 22. septembra. Poslanci návrhu Rybníčka vyhoveli.

zdroj: square trencin

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts