Kolobežky Bolt sa vrátili do Trenčína – pozor na parkovanie, hrozí pokuta

Zimné obdobie je za nami a nadchádzajúca jar si so sebou prináša množstvo noviniek. Jednou z nich je aj to, že sa s týmito teplejšími dňami do trenčianskych ulíc opäť vracajú aj zdieľane elektrické kolobežky Bolt.

Musíme však myslieť hneď na niekoľko zásadných pravidiel, ktoré by sme mali mať na pamäti. V prvom rade ide o fakt, že presúvať sa týmto spôsobom po meste môžete za predpokladu, že máte minimálne 18 rokov – na spojazdnenie kolobežky vám už následne bude stačiť iba mobilná aplikácia, internetové pripojenie a platobná karta.

Vašou ďalšou povinnosťou je to, že na kolobežke môžete chodiť výhradne sami a zároveň ju musíte riadiť oboma rukami. Odporúčané je aj nosenie prilby, zákaz riadenia pod vplyvom alkoholu či iných omamných látok a dôležitou je aj otázka parkovania.

Určite sa vyhnite týmto chybám – parkovanie spôsobom, kde blokujete chodník, ste na súkromnom pozemku, autobusovej zastávke, pri núdzových východoch či prípadom, kedy by ste mali kolobežku pokladať na zem. Ďalej nemožno parkovať na mostoch, na Mierovom námestí, v nemocnici a v lesoparku Brezina. Za predpokladu, že zaparkujete mimo mesta, hrozí vám pokuta vo výške 30€.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts