Krajská nemocnica získava obrovskú finančnú injekciu: Čaká nás lepšia starostlivosť

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach zabezpečí z financií z Plánu obnovy a odolnosti SR rekonštrukciu novorodeneckého oddelenia a oddelenia šestonedelia, zdroje využije i na prefinancovanie investícií, ktoré zabezpečuje jej zriaďovateľ Trenčiansky samosprávny kraj (TSK).

Nemocnica získa z výzvy z Plánu obnovy a odolnosti SR 15 miliónov eur. “NsP zabezpečí prefinancovanie urgentného príjmu, postaví novú centrálnu sterilizáciu. Financie pôjdu i na rekonštrukciu a výstavbu nového oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), rekonštrukciu novorodeneckého oddelenia a oddelenia šestonedelia,” načrtol riaditeľ nemocnice Peter Glatz.

V časti, kde sa nachádza novorodenecké oddelenie a OAIM, podľa neho vymení zdravotnícke zariadenie na kompletných piatich poschodiach vertikálne a horizontálne rozvody. “Súčasťou investícií bude i realizácia novej strechy na monobloku, jeho zateplenie, tiež výmena okien,” doplnil.

Peniaze, ktoré nemocnica dostane za postavený urgentný príjem, po dohode so zriaďovateľom použije na rekonštrukciu objektu jedálne a kuchyne.

ilustračný obrázok: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts