Letecké opravovne Trenčín získali ako jedine v SR výnimočnú spôsobilosť!

Štátna akciová spoločnosť Letecké opravovne Trenčín (LOTN) získala ako prvá a doposiaľ jediná organizácia v oblasti letectva na Slovensku certifikáciu na modernizáciu avionických a elektrických systémov lietadiel. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Mária Precner.

LOTN získali schvaľovací certifikát ako Design Organisations podľa časti tzv. Part 21. Osvedčenie udeľuje Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA) so sídlom v nemeckom Kolíne nad Rýnom.

“Na získanie osvedčenia musia organizácie splniť náročné procesné a personálne kritériá. Na ilustráciu, kritériá sú rovnaké ako pri certifikácii výrobcov lietadiel, ako Boeing alebo Airbus,” uviedol minister obrany Martin Sklenár. Letecké opravovne tak podľa neho prinášajú know-how, ktoré tu doteraz nebolo a ktoré bude prínosom pre celý letecký priemysel na Slovensku.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ LOTN Ľubomír Galko podotkol, že proces nebol vôbec jednoduchý, na získaní oprávnenia spoločnosť intenzívne pracovala tri roky. “Súčasťou procesu bol aj samotná modernizácia lietadla Ozbrojených síl Slovenskej republiky typu L – 410. Zároveň naši zamestnanci museli preukázať aj vysokú odbornosť a jazykové znalosti,doplnil Galko.

Pre LOTN je to podľa neho významný míľnik, ktorý firme umožní prístup k novým obchodným príležitostiam v oblasti modernizácie avionických a elektrických systémov lietadiel.

ilustračný obrázok: mosr.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts