Má 19 rokov, zákaz šoférovať a aj tak spôsobil už 2. nehodu pod vplyvom alkoholu

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia čelí 19-ročný muž. Vodič Alfy Romeo spôsobil pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu, za volant si sadol napriek zákazu šoférovania. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

“Vodič jazdil po miestnej komunikácii, keď v pravotočivej zákrute s vozidlom narazil do vyvýšeného obrubníka a následne havaroval do poľa,” opísala polícia.

Policajti na mieste zistili, že vodič jazdil v čase, keď mu Okresný súd uložil zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá od augusta tohto roka po dobu 30 mesiacov. “Policajti mladíkovi pri dychovej skúške namerali 0,66 mg/l, čo predstavuje 1,38 promile. Vodič mal šťastie a nezranil sa,” doplnila polícia.

Škodu na vozidle predbežne vyčíslili na približne 1000 eur a poškodením obrubníka Technickým službám vznikla škoda približne 500 eur.

“Zarážajúce je, že iba 19-ročný vodič je držiteľom vodičského oprávnenia len rok a toto je už jeho druhá nehoda pod vplyvom alkoholu. Za prvú v auguste minulého roka mu súd uložil zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá až do 1. februára 2025,” dodali policajti.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
4
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts