Mesto otvára vrecká: Dotačné kolá s obrovským finančným balíkom sú vyhlásené!

Mesto Trenčín vyhlásilo dotačné kolá na podporu aktivít v šiestich oblastiach. Uzávierka na podávanie žiadostí o podporu je pre všetky oblasti 29. februára 2024 o 23.59 h. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

Dotačné kolá vyhlásila radnica v zmysle všeobecne záväzného nariadenia o poskytovaní dotácií z mestského rozpočtu. Pre oblasť školstva, výchovy a vzdelávania je určených 15.000 eur, na kultúru a záujmové činnosti určila radnica 58.000 eur, na prácu s mládežou 15.000 eur, na sociálnu a zdravotnú oblasť 35.000 eur a na životné prostredie 10.000 eur.

“Pre oblasť športu a telesnej kultúry vyčlenilo mesto 75.000 eur, z nich 35.000 je určených na reprezentáciu a výnimočné akcie a 40.000 na podporu činnosti športových klubov. Športové oddiely a kluby musia do polnoci 31. januára 2024 vyplniť dotazník o ich členoch, ktorý je potrebný na poskytnutie dotácie na činnosť. Dotazník je prístupný na webovej stránke trencin.egrant.sk,” doplnila hovorkyňa.

Dotácie môže mesto poskytnúť oprávneným subjektom len na základe elektronickej žiadosti, ktorú žiadateľ vyplní na predpísanom elektronickom formulári nachádzajúcom sa v systéme e-grant na webovej stránke a elektronicky odošle. V dotačných kolách je možné podporiť iba projekty, ktorých termín realizácie bude do konca roka 2024.

ilustračný obrázok: Synagóga Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts