Mesto Trenčín získalo ďalší prestížny titul – stali sme sa ENVIROMESTOM 2021

Mesto Trenčín sa okrem titulu EHMK 2026 môže tešiť aj ďalšiemu oceneniu – získalo totižto aj titul ENVIROMESTO 2021.

Toto ocenenie má vskutku prestížny charakter. Hovoriť tu môžeme o veľmi proaktívnom prístupe v oblasti starostlivosti o mestské životné prostredie. V rámci súťaže bolo možné získať až 4 rôzne ocenenia týkajúce sa oblastí:

  • Prechod na zelené hospodárstvo,
  • Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra,
  • Ochrana ovzdušia,
  • Adaptácia a zmierňovanie dopadov zmeny klímy.

Získali sme prvenstvo v oblasti “Prechod na zelené hospodárstvo”, kde bolo naše mesto ocenené za svoju detailnú analýzu odpadov a smart riešenia. Vyzdvihnutá bola takisto aj práca s verejnosťou a vykonávanie osvetových aktivít v téme odpadového hospodárstva, ktoré sú realizované na základných školách.

zdroj: Mesto Trenčín

Primátor mesta, Richard Rybníček, po prevzatí ocenenia reagoval týmito slovami:

„Veľmi si vážim toto ocenenie, ale nielen ja, ale hlavne moji kolegovia, lebo to je o práci tímu. To, na čo som naozaj veľmi hrdý za tých 12 rokov, čo som primátorom mesta je, že sa mi podarilo vybudovať fantastický tím ľudí, mojich kolegov, zamestnancov, ľudí, vďaka ktorým tu môžem dne stáť a vďaka ktorým sa zlepšuje kvalita života v našom meste. Som im za to veľmi vďačný. Toto je ocenenie predovšetkým pre nich, som na nich úprimne veľmi hrdý”.
zdroj: Mesto Trenčín

Hovoril aj o skutočnosti, že nie náhoda, ale tvrdá a systematická práca stojí za týmto ocenením:

“… sme úspešní aj v čerpaní eurofondov, že sa snažíme riešiť vzácne veci. Jedna z najkrajších vecí, ktorá sa nám podarila je, že vďaka Mestskému zastupiteľstvu v Trenčíne a potom aj vďaka pánovi ministrovi, ministerstvu životného prostredia a štátu, máme v centre mesta 13 a pol-hektárový chránený Trenčiansky luh, vzácny na faunu a flóru.“
zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Related Posts