Muž vyhodil mačku z okna, hrozí mu väzenie na niekoľko rokov

Trenčianski policajti podali návrh na obžalobu muža, ktorý ešte v júli tohto roka vyhodil mačku z okna bytu na piatom poschodí. Muž čelí obvineniu z trestného činu týrania zvierat. Informovala o tom v piatok polícia na sociálnej sieti.

“Mačka dopadla na chodník pri bytovom dome, následkom čoho uhynula. Obvinený ju následne vložil do ruksaku a išiel smerom k vodnej nádrži, kde ho na poľnej ceste vedúcej k priehrade spozorovala hliadka Mestskej polície, ktorá následne zistila okolnosti jeho protiprávneho konania,” uviedli policajti.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti. “V prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich 12 mesiacoch postihnutá alebo za taký čin bola v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdená, alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, prípadne utýra zviera, je takéto konanie považované za trestný čin a osoba môže byť potrestaná odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky,” priblížili policajti.

Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ podľa nich potrestá, ak spácha uvedený čin na viacerých zvieratách alebo verejne, či na mieste prístupnom verejnosti, prípadne na zvierati osobitne chránenom zákonom alebo závažnejším spôsobom konania.

zdroj: Jacquie Kruger

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts