Národné kolo súťaže Mladých reportérov pre životné prostredie pozná víťazov

Národné kolo súťaže Mladí reportéri pre životné prostredie pozná svojich víťazov. Najlepšie príspevky od žiakov vo veku od 11 do 25 rokov z celého Slovenska postupujú do medzinárodného kola s účasťou študentov zo 43 krajín. Hlavnou témou ročníka bolo znečistenie. Informoval o tom Richard Medal z Centra environmentálnych aktivít v Trenčíne.

“Mladí reportéri opäť ukázali, že sú zvedaví, neboja sa hľadať riešenia a tie pretaviť do akcie,” skonštatoval Medal.

Niektorí žiaci podľa neho zbierali odpad zo svojho okolia, iní spravili informačnú kampaň o škodlivosti cigaretových ohorkov a ďalší zase hľadali možnosti odstránenia reklamných bilbordov. Svoje zistenia publikovali v 45 výstupoch vo forme článkov, videí a fotografií.

Hlavnou témou roka bolo znečistenie v rôznych podobách, čo reflektovali aj prihlásené súťažné práce. Medzi študentami silne rezonovala téma voľne pohodených ohorkov z cigariet. Vo výhernom videu jej venoval Lukas Vyhnalík spolu s Ninou Šidlíkovou. “Porotu prekvapili a potešili nováčikovia zo Spojenej školy internátnej v Námestove, ktorí sa vo svojej videoreportáži venovali obalovým materiálom v školských bufetoch,” priblížil Medal.

Júlia Noščáková pomocou fotografie priniesla do súťaže tému energetickej chudoby a alternatívnych, no neekologických palív, ktoré sú niektorí obyvatelia donútení používať. Na znečistenie vo forme vizuálneho smogu upozornila Erika Gavalierová z Novej Dubnice s videom o 65 trenčianskych bilbordoch.

ilustračný obrázok: FB/Mladí reportéri pre životné prostredie

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts