NEČAKANÉ: L. Dubačová odchádza z postu riaditeľky projektu Európskeho hlavného mesta kultúry Trenčín 2026

Lucia Dubačová na vlastnú žiadosť končí na pozícii riaditeľky Kreatívneho inštitútu Trenčín,n.o. (CIT), ktorý realizuje projekt Európske hlavné mesto kultúry Trenčín 2026. Svoj post bude zastávať do konca augusta.

Dubačová viedla tím Trenčín 2026 už počas kandidatúry a aktívne sa zúčastňovala aj na príprave víťazného projektu. Spolu s ostatnými členmi vtedajšieho tímu sa tak veľkou mierou pričinila o to, že Trenčín bude v roku 2026 hlavným mestom Slovenska, aspoň v oblasti kultúry.

„Rozhodnutie odísť z pozície riaditeľky som veľmi poctivo zvažovala. S projektom som spätá nielen ako riaditeľka, ale aj ako spoluautorka. Som nadšená, že sen a vízia sa stáva skutočnosťou a realizujeme projekt, ktorý moje rodné mesto posunie zásadne vpred. V mojom živote sa však objavili osobné dôvody, pre ktoré už nebudem môcť byť toľko v Trenčíne ako doteraz. Projekt si to však vyžaduje,“ vysvetľuje Dubačová svoje dôvody na odchod. „Cítim, že môžem odísť a za sebou nechávam silný tím,“ dodáva. 

Tím Trenčín 2026 si váži doterajšiu prácu a prínos pani Dubačovej pre projekt ako celok. Personálna zmena sa bude diať štandardným spôsobom v súčinnosti so Správnou radou Kreatívneho inštitútu Trenčín, n.o. a v súlade s potrebami organizácie. 

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts