Nemocnica v Trenčíne pomôže aj rodinám predčasne narodených detí

Na novorodeneckých oddeleniach pribudne psychologická podpora pre rodiny predčasne narodených a rizikových detí. OZ Malíček v tejto súvislosti podpísalo memorandum o spolupráci so zástupcami všetkých perinatologických centier na Slovensku. Informovala o tom predsedníčka združenia Ľubica Kaiserová.

“Podpis memoranda o spolupráci v tejto oblasti znamená, že rodičia budú mať k dispozícii psychologickú podporu v online forme zabezpečenú prostredníctvom OZ Malíček už v najbližších týždňoch. Kontinuálne sa však budú robiť kroky na vytvorenie psychologickej pomoci priamo na oddelení, a to prítomnosťou klinického psychológa,” vysvetlila Kaiserová.

Psychologická pomoc je na novorodeneckých oddeleniach na Slovensku podľa jej slov zatiaľ iba v počiatkoch, aj keď neonatologické pracoviská, ako Bratislava a Trenčín ju už dokážu rodičom poskytnúť. “Psychológ by mal byť členom tímu každého perinatologického centra. Pretože tak, ako sa staráme o dieťa, by sme sa mali starať aj o matku a rodičov,” doplnila klinická psychologička perinatologického centra v Bratislave Zuzana Navrátilová.

zdroj: unsplash

zdroj: TASR

Total
8
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts