Neznámy páchateľ v TN kraji vyraboval transformátor telekomunikačnej spoločnosti

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po neznámom páchateľovi, ktorý demontoval nízkonapäťový transformátor a ukradol z neho elektrické príslušenstvo. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Kračíková.

Neznámy páchateľ podľa nej v čase od 5.01 do 11.45 h odpojil prívod elektrickej energie z elektrického stĺpu, demontoval nízkonapäťový transformátor a odcudzil z neho vzácne kovy, predovšetkým meď. Transformátor bol majetkom telekomunikačnej spoločnosti poskytujúcej mobilné telekomunikačné spojenie. Tá je súčasťou kritickej infraštruktúry a poskytuje mobilné telekomunikačné pripojenie všetkým užívateľom telekomunikačných služieb a spojenie na tiesňové linky.

“V dôsledku krádeže došlo k ohrozeniu využívania telekomunikačných služieb v blízkosti stožiara verejnej elektrokomunikačnej siete. Týmto konaním spôsobil páchateľ spoločnosti celkovú škodu predbežne vyčíslenú na najmenej 30.000 eur,” uviedla hovorkyňa s tým, že zlodej mal zrejme so sebou káričku, na ktorej odviezol meď.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
6
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts