Nová cyklotrasa prepojí Vážsku cyklomagistrálu s Istebníckou ulicou

Trenčianska radnica začne s výstavbou cyklotrasy, ktorá spojí krajskú Vážsku cyklomagistrálu s Istebníckou ulicou. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Celkové náklady na výstavbu 1,6-kilometrového úseku dosiahnu 227.000 eur, projekt bude financovaný z eurofondov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Práce by mali trvať tri mesiace.

“Výsledkom bude nová cyklistická komunikácia, ktorá prepojí cyklotrasu z hrádze Váhu – Vážsku magistrálu s Istebníckou ulicou. Z oboch strán nového železničného mosta vybudujeme vstup a výstup na hrádzu, ďalej sa bude dať napojiť na cyklotrasu do Nemšovej alebo opačným smerom na starý železničný most. Nový úsek cyklotrasy povedie popri železničnej trati k Istebníckej ulici a ďalej až k Vlárskej ulici,” priblížila hovorkyňa.

Ako dodala, od križovatky Vlárskej a Istebníckej pribudne na Istebníckej a Ružovej ulici vodorovné značenie – cyklokoridor, ktorý cyklistov napojí na cyklotrasu na Kasárenskej ulici. V rámci investičnej akcie pribudnú aj dva nasvietené a podfarbené priechody pre chodcov a cyklistov. Nová cyklotrasa bude sčasti osvetlená verejným osvetlením, ostatné osvetlenie doplnia.

foto: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts