O dotáciu na obnovu domov požiadalo 918 žiadateľov – možné to je aj v Trenčíne

O dotáciu na obnovu starších rodinných domov požiadalo do piatku (21. 10.) obeda celkovo 918 žiadateľov. Uviedla to hovorkyňa Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) Michaela Pšenáková.

Žiadostí na rekonštrukciu domov bolo 696 a 58 žiadostí podali žiadatelia zo znevýhodnených socioekonomických skupín v tzv. zvýhodnenej výzve. Záujemcovia tiež podali 164 žiadostí cez webový portál www.slovensko.sk, priblížila Pšenáková.

Žiadosti na rekonštrukciu domov je možné podať poštou, odovzdať v regionálnych kanceláriách alebo prostredníctvom webu. Regionálne kancelárie sa nachádzajú v Bratislave, Košiciach, Prešove, Žiline, Nitre, Banskej Bystrici, Trnave, Trenčíne, Liptovskom Mikuláši a Lučenci. V prípade, že v žiadosti chýba nejaká dokumentácia, SAŽP vyzve na ich doplnenie. “Správnosť vyplnenia žiadosti je dôležitejšia ako rýchlosť jej podania. Ide o pilotné výzvy s cieľom zistiť reálny záujem,” uviedla SAŽP.

Štandardná skupina žiadateľov môže získať príspevok 14.000 eur pri 30- až 60-percentnej úspore energií. Ak žiadateľ dosiahne úsporu energií nad 60 percent, môže získať príspevok z plánu obnovy vo výške až 19.000 eur. Znevýhodnené rodiny v rámci socioekonomickej skupiny môžu dostať dotáciu až do výšky 95 percent celkových oprávnených výdavkov, čo môže byť maximálne 18.000 eur.

zdroj: archinfo.sk

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts