Olympiáda podporí ekonomickú aj finančnú gramotnosť našich stredoškolákov

Ekonomická olympiáda má za cieľ podporiť ekonomickú a finančnú gramotnosť stredoškolákov. Školy sa do šiesteho ročníka olympiády môžu prihlasovať počas týchto dní. Informoval o tom INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz, ktorý túto súťaž pre stredoškolákov organizuje.

V uplynulom školskom roku sa do súťaže zapojilo 11.300 stredoškolákov z celého Slovenska, z ktorých sa do krajského kola prebojovalo 540 súťažiacich a do záverečného celoslovenského finále 51 najnadanejších mladých ekonómov. “Kým v prvom školskom online kole čaká súťažiacich test s uzavretými otázkami, v ktorých vyberajú jednu správnu odpoveď z piatich ponúkaných možností, v krajskom a celoslovenskom kole ich čakajú už náročnejšie písomné zadania,” priblížili z INESS. V uplynulom školskom roku mali súťažiaci v krajských kolách napríklad uviesť, čo môže vláda urobiť proti rastúcim cenám, alebo analyzovať, ako investície z plánu obnovy ovplyvnia stavebný a IT sektor.

“V zadaniach ekonomickej olympiády kladieme dôraz na to, aby témy boli aktuálne a študenti mali možnosť pochopiť, ako súčasné dianie ovplyvňuje ich život. Cieľom je, aby sa súťažiaci kriticky zamysleli nad udalosťami, ktoré počujú denne v spravodajstve, a analyzovali ich z ekonomického pohľadu,” povedala riaditeľka Ekonomickej olympiády na Slovensku Monika Budzák. Ako dodala, veria, že takéto úlohy, v ktorých musia žiaci argumentovať a pozrieť sa na problém z viacerých strán, im pomôžu čeliť ekonomickým podvodom, demagógii či hoaxom.

Registrácia škôl je otvorená do konca novembra. Prvé školské online kolá sa uskutočnia od 5. do 16. decembra.

zdroj: unsplash

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts