Pamätný dom v TN kraji by sa mal stať predmetom rekonštrukcie za 650 000 eur

Pamätný dom Janka Jesenského v Bánovciach nad Bebravou chce Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) zrekonštruovať z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška na poslednom rokovaní trenčianskych krajských poslancov.

Náklady na obnovu národnej kultúrnej pamiatky (NKP) predstavujú približne 650.000 eur. Modernizáciu NKP zrealizuje TSK podľa pripravenej projektovej dokumentácie, ktorú obstaral pomocou dotácie z Ministerstva kultúry SR. Projekt musel TSK aktualizovať, vyráta sa energetický výpočet, aby kraj mohol podať žiadosť o prostriedky z plánu obnovy, ozrejmil Baška.

“Samotná rekonštrukcia zahŕňa viaceré úpravy, od eliminovania vlhkosti muriva cez obnovu fasády a architektonických prvkov až po modernizáciu strechy a s ňou súvisiacich konštrukcií. A to s dôrazom na zachovanie historického výrazu budovy NKP v súlade s podmienkami danými Krajským pamiatkovým úradom v Trenčíne,” uviedla pred časom vedúca odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková.

zdroj: tsk.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts