Počas akcie na ochranu poľovníctva našli muža, ktorý si ponechal parohy

Policajti odhalili muža, ktorý si neoprávnene a bez súhlasu príslušného poľovného revíru privlastnil zhodené parožie desatoráka. V zmysle zákona mu hrozí pokuta. Informovala o tom vo štvrtok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Muža odhalili bánovskí kriminalisti a policajti bánovského obvodného oddelenia v rámci akcie, ktorá bola zameraná na vyhľadávaciu činnosť na úseku ochrany poľovníctva a ochrany životného prostredia. “Muža ku skutku vypočuli. Parožie mu bolo v zmysle zákona o Policajnom zbore zaistené,” uviedla polícia.

Policajti pripomenuli, že v zmysle zákona o poľovníctve sa v poľovnom revíri zakazuje privlastniť si trofej nájdenej uhynutej zveri, zbierať parožie a vajcia pernatej zveri bez povolenia alebo súhlasu užívateľa poľovného revíru. “Zbierať zhody môže len poľovník, ktorý má povolenie užívateľa príslušného poľovného revíru, pričom je zakázané ponechať si ich bez jeho súhlasu. Za neoprávnený zber zhodov môže byť uložená pokuta až do výšky 3000 eur v prípade fyzickej osoby, pokiaľ ide o právnickú osobu v rozmedzí od 5000 eur do 15.000 eur,” priblížila polícia.

Bánovskí policajti sa zamerali i na jazdu po poľných a lesných priestranstvách, nakoľko takáto jazda je okrem zákonných výnimiek zakázaná. V zmysle zákona sa páchateľ týmto konaním môže dopustiť priestupku alebo v závažnejších prípadoch i trestného činu.

“Policajti sa budú aj v budúcnosti zameriavať na tento druh protiprávnej činnosti v rámci celého Trenčianskeho kraja,” avizovali.

foto: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts