Pohodlná preprava: Trenčianska župa spúšťa cyklobusovú sezónu!

“V poradí ôsma cyklobusová sezóna začala už v stredu 1. mája. Autobusy SAD Trenčín s pripojenými vozíkmi na bicykle budú po kraji jazdiť počas víkendov a sviatkov až do 29. septembra 2024. K cyklobusom tento rok pribudne tzv. turistický autobus – posilnené spojenie do dvoch destinácií,” informuje Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Cyklobus pomáha cyklistom dostať sa bližšie k cieľu, je teda ideálnou voľbou aj pre rodiny s deťmi, ktoré si takto môžu uľahčiť svoju cestu za víkendovým dobrodružstvom. Trenčianska župa zabezpečuje prevádzku cyklobusov v spolupráci s dopravcom už 8. rok, za ten uplynulý prepravili spolu 439 bicyklov. Cyklovlek má kapacitu až 24 bicyklov, bicykle je možné prepravovať na spojoch označených v cestovnom poriadku symbolom bicykla. Za prepravu bicykla platí cestujúci len symbolické 1 euro,” pokračuje.

“Pri nástupe do vozidla nahlási vodičovi prepravu bicykla. Bicykel umiestňuje na cyklovlek obsluha autobusu za možnej pomoci majiteľa bicykla. Pri vystupovaní s bicyklom cestujúci upozorní vodiča, že vystupuje s bicyklom. Na zastávke si vyzdvihne svoj bicykel z cyklovleku pod dohľadom obsluhy autobusu,“ informuje SAD Trenčín.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts