Polícia: Dvojica mladíkov sa mala so zbraňami vyhrážať zabitím dvom mužom

Trest odňatia slobody až na tri roky hrozí dvojici mladíkov, ktorí sa mali počas uplynulého víkendu na čerpacej stanici so zbraňami vyhrážať dvom mužom. Policajti 20-ročného a 19-ročného muža obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

“Jeden z obvinených sa mal po predchádzajúcej slovnej potýčke mužovi vyhrážať zabitím s čiernou guľovou zbraňou. So zbraňou mal mieriť i na druhého muža. Druhý obvinený mal vytiahnuť kovový teleskopický obušok a hroziť ním obom poškodeným,” opísali policajti.

Konanie obvinených vzbudilo u poškodených dôvodnú obavu o ich život a zdravie, preto kontaktovali políciu. “Oboch obvinených polícia zadržala a umiestnila v cele policajného zaistenia. S páchateľmi vykonali dychovú skúšku, pričom u jedného skončila s výsledkom 2,90 promile a u druhého 1,83 promile, doplnili policajti.

Polícia zistila, že jeden z obvinených mieril na mužov s airsoftovou replikou zbrane typu Glock 17. “V zmysle ustanovení trestného zákona, trestný čin je spáchaný so zbraňou aj vtedy, ak páchateľ použije napodobeninu zbrane, alebo ju má pri sebe s úmyslom, aby bola považovaná za pravú,” ozrejmila polícia.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru spracoval návrh na podanie obžaloby na obvinených a spisový materiál odovzdal prokurátorovi. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

zdroj: unsplash

zdroj: TASR

Total
6
Shares
Related Posts