Polícia obvinila drogových dílerov, marihuanu mali distribuovať aj poštou

Trenčianska krajská policajná vyšetrovateľka obvinila 31-ročného muža a 24-ročnú ženu z obzvlášť závažného drogového zločinu. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti.

Muž spolu so svojou priateľkou na území Českej republiky neoprávnene nakupovali vo väčšom rozsahu omamnú látku rastliny rodu Cannabis, ktorú následne prechovávali na území Trenčianskeho kraja. Drogy nakupovali nielen pre seba, ale aj za účelom predaja alebo dodania ďalším osobám priamo alebo prostredníctvom poštovej zásielky.

“Polícia našla pri domovej prehliadke plastové vrecko so sušenou rastlinou. Zadržala aj podozrivú poštovú zásielku, v ktorej bolo sedem plastových vreciek so zeleným sušeným rastlinným materiálom. Poslať ju mala obvinená žena,” informuje polícia.

Z celkového množstva zaistenej drogy by bolo možné pripraviť minimálne 5873 bežných dávok drogy v hodnote najmenej 12.772 eur. Súd rozhodol o väzobnom stíhaní muža, ženu budú stíhať na slobode. V prípade preukázania viny hrozí obom obvineným trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

zdroj: TASR

Total
3
Shares
Related Posts