Polícia obvinila trojicu mužov v TN kraji z krádeže, vykradli bývalú pálenicu

Trest odňatia slobody až na dva roky hrozí trojici mužov, ktorí mali vykradnúť bývalú pálenicu. Mužov vo veku 41, 41 a 39 rokov policajti obvinili z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková.

“Obvinení v ranných hodinách prekročili vyhnuté oplotenie a dostali sa na pozemok budovy bývalej pálenice. Následne vošli do priestorov budovy, odkiaľ odcudzili niekoľko kusov medených a antikorových trubiek, ktoré vytrhli a odpílili z tam stojacich kotlov, niekoľko kusov pracovného náradia, rôzne medené a antikorové trubky, medený kotol a z miesta odišli preč,” opísala Krajčíková. Týmto konaním mali muži podľa nej spôsobiť škodu vo výške minimálne 460 eur.

“Policajti 41-ročného a 39-ročného muža v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a následne boli umiestnení v cele policajného zaistenia. Mladší z mužov sa tohto konania dopustil aj napriek tomu, že mu za obdobný čin v predchádzajúcich 12 mesiacoch uložili blokovú pokutu vo výške 30 eur. Tretí, 41-ročný obvinený je v súčasnosti na úteku, ozrejmila Krajčíková.

Poverený príslušník policajného zboru spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie mužov.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts