Polícia odhalila v Trenčíne deväť mladistvých pod vplyvom alkoholu

Policajti odhalili počas represívno-bezpečnostnej akcie v niekoľkých reštauračných zariadeniach v Trenčíne deväť mladistvých pod vplyvom alkoholu. Blokovú pokutu dostali i dvaja ľudia, ktorí alkohol mladým ľuďom nalievali. Informovala o tom v utorok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Represívno-bezpečnostnú akciu realizovali štátni policajti spolu s mestskou políciou na základe zvýšeného výskytu páchania priestupkov na úseku ochrany proti alkoholizmu a iným toxikomániám. “Počas akcie policajti celkom skontrolovali 35 osôb. Požitie alkoholických nápojov zistili u deviatich mladistvých s výsledkom do jedného promile alkoholu. Blokovým konaním na mieste vyriešili i dve osoby nad 18 rokov, ktoré umožnili požívanie alkoholu mladistvým,” uviedla polícia.

Na poslednej obdobnej akcii policajti zistili šesť mladistvých, ktorí nafúkali do jedného promile alkoholu, dvaja mladí nafúkali nad jedno promile. Alkohol nad jedno promile policajti namerali aj maloletej osobe.

Polícia v tejto súvislosti pripomína, že ten, kto deťom alebo dospievajúcim predá alebo poskytne alkohol, sa dopúšťa prinajmenšom priestupku, ale aj trestného činu, ak sa tak stane opakovane. Stíhaný môže byť i človek, ktorý mladistvých v pití alkoholu podporuje, a to vrátane rodičov.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
6
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts