Poslanci TSK menili rozpočet, viac pôjde na mzdy, opravy ciest a akadémiu

Výdavková časť rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) na tento rok bude takmer o 5,2 milióna eur vyššia. Zmenou rozpočtu o tom rozhodlo na utorkovom zasadnutí Zastupiteľstvo TSK. Zvýšenie výdavkovej časti vykompenzujú v rozpočte zvýšené príjmy z výberu daní.

“TSK musí v druhom polroku vyplatiť po 500 eur všetkým zamestnancom Úradu TSK a organizácii v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Na odmeny zamestnancom sme museli zvýšiť rozpočet o 1,6 milióna eur. O ďalších takmer 2,5 milióna eur sme zvýšili rozpočet pre 40-percentný nárast cien asfaltov a asfaltových prác. Rozpočet, ktorý sme mali schválený ešte v novembri minulého roka, nepostačoval na financovanie súvislých opráv 60 kilometrov ciest II. a III. triedy. Dokončíme ich v septembri,” skonštatoval Baška.

Ďalších milión eur zvýšenia rozpočtu pôjde podľa neho na regionálnu hokejovú akadémiu. Milión eur potrebujeme na tento rok, aby sa vôbec mohlo začať. Výstavba bude prebiehať aj budúci rok, finančné zdroje bude musieť schváliť už nové zastupiteľstvo buď z krajského rozpočtu, alebo návratných či nenávratných zdrojov zo štátneho rozpočtu,” doplnil Baška.

zdroj: TSK

zdroj: TARS

Total
46
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts