Predsezónna kontrola kúpalísk v Trenčíne: Voda zatiaľ vyhovuje!

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Trenčín vykonáva štátny zdravotný dozor nad šiestimi kúpaliskami vo svojej pôsobnosti. V troch už pred letnou sezónou dozor vykonal, žiadosti od ďalších troch (Zelená žaba Trenčianske Teplice, Ostrov Trenčín, Brezová pod Bradlom) očakáva v júni. Informoval o tom vedúci odboru hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ Trenčín Peter Pružinec.

Predmetom štátneho zdravotného dozoru pred otvorením a následne aj počas sezóny je podľa neho kontrola legislatívnych požiadaviek na prevádzku, vybavenie prevádzkových plôch, priestorov a zariadení na letnom kúpalisku, ako aj samotné odbery vzoriek vody na kúpanie.

“RÚVZ Trenčín na základe žiadostí prevádzkovateľov umelých kúpalísk už vykonal štátny zdravotný dozor v súvislosti so začiatkom prevádzky na kúpaliskách Pažiť Bánovce nad Bebravou, Myjava a Nemšová. Na týchto kúpaliská bol vykonaný aj odber vzoriek vody, ktoré preukázali vyhovujúcu kvalitu. V júni očakávame žiadosti aj od ostatných prevádzkovateľov letných kúpalísk,” uviedol Pružinec.

RÚVZ vydáva v prípade zistenia nevyhovujúcich výsledkov opatrenie na obnovenie vyhovujúcej kvality vody na kúpanie podľa konkrétnych zistení a závažnosti zdravotného rizika.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts