Prístavbu ZŠ Dlhé Hony v Trenčína za viac ako pol milióna eur ukončia v máji

Štyri nové triedy vzniknú prístavbou Základnej školy (ZŠ) Dlhé Hony v Trenčíne. Investícia za viac ako pol milióna eur by mala byť ukončená v máji. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Mestská investičná akcia spočíva vo vybudovaní nového jednopodlažného objektu v areáli základnej školy. Prístavba bude napojená k spojovacej chodbe. Škola ňou získa štyri nové triedy. Malo by ísť o všeobecnú učebňu, dve počítačové a jednu jazykovú triedu. V nových priestoroch budú i kabinety, dielňa a sociálne zariadenia,” uviedla hovorkyňa.

Ako dodala, hotová je hrubá stavba s osadenými oknami. Aktuálne sa pracuje na vnútorných inštaláciách, hotové sú už rozvody kúrenia, radiátory a robí sa elektroinštalácia. Podľa počasia je v najbližšom pláne strešný plášť. Následne sa budú robiť podlahy, prepojenie prístavby na spojovaciu chodbu, domurovanie spojovacej chodby, omietky, dopojenie na kanalizáciu, prívod vody a sociálne zariadenia a tiež zateplenie budovy.

Zhotoviteľom je žilinská spoločnosť SOAR. Súčasťou investičnej akcie mesta za viac ako 510.000 eur bola aj rekonštrukcia prípojky kanalizácie. Predpokladaný termín ukončenia všetkých prác je máj 2023.

zdroj: trencin.sk

zdroj: TASR

Total
5
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts