Rammstein v Trenčíne – na koncert sa predávali aj falošné vstupenky!

Falošným vstupenkám na podujatia sa možno vyhnúť kúpou lístkov priamo od organizátorov, autorizovaných predajcov alebo predajcov, ktorí majú povolenie na predaj od organizátorov. V prípade kúpy vstupenky cez internet by si mali občania pozrieť referencie o predajcovi a zamerať sa na to, či cena lístka zodpovedá skutočnej cene vstupenky. Uviedla to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

“Ak nadobudne občan podozrenie, že si zakúpil falošnú vstupenku, a tým došlo k spáchaniu protiprávneho konania, či už trestného činu alebo priestupku, môže ihneď túto skutočnosť oznámiť telefonicky na tiesňovú linku 158, osobne najbližšej hliadke Policajného zboru alebo na ktoromkoľvek obvodnom oddelení,” priblížila hovorkyňa. Ako dodala, predaj falošnej vstupenky sa môže posudzovať ako priestupok proti majetku alebo trestný čin podvodu.

Na falošné vstupenky polícia upozorňovala naposledy napríklad v súvislosti s koncertom skupiny Rammstein v Trenčíne. Podvodníci ich predávali prostredníctvom inzertného portálu. Na prvý pohľad vyzerali ako skutočné, neobsahovali však identifikačné údaje, číslo ID a čas predaja. Polícia už prípad vyšetruje.

ilustračný obrázok: FB/Rammstein

zdroj: TASR

Total
13
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts