Rozšírenie služieb: Trenčiansky kraj oslavuje nové domčeky pre klientov DSS!

Klienti Domova sociálnych služieb (DSS) v Adamovských Kochanovciach v Trenčianskom okrese sú bližšie k novému domovu. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) začal s výstavbou bezbariérových domčekov v štyroch lokalitách Trenčianskeho okresu. Informovala o tom Sláva Gajdošíková z komunikačného odboru Úradu TSK.

Nízkokapacitné zariadenia sociálnych služieb rodinného typu buduje kraj v Trenčíne, Mníchovej Lehote, Chocholnej-Velčiciach a v Adamovských Kochanovciach. Súčasťou projektu deinštitucionalizácie DSS Adamovské Kochanovce je aj prestavba bývalého internátu Strednej zdravotníckej školy v Trenčíne na Centrum denných aktivít.

“Skutočný pocit domova si zaslúži každý z nás, bez ohľadu na to, či má alebo nemá zdravotné postihnutie. Nepôjde o kaštieľ s chodbami, na každom zo štyroch pozemkov vzniknú dve bezbariérové bytové jednotky, veľmi podobné bežnému rodinnému domu, a zázemie pre personál, priblížila riaditeľka DSS Jana Pondušová.

Po presťahovaní bude zariadenie poskytovať pobytovú službu pre 48 klientov, 12 v každej zo štyroch lokalít. V priestoroch bývalého internátu v Trenčíne vznikne rehabilitačné stredisko, ambulantná sociálna služba bude určená pre 30 klientov.

zdroj: tsk.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts