Socha Holubice od Jozefa Fizela na sídlisku Sihoť sa dočká opravy

Trenčianska radnica dá opraviť sochu Holubice od autora Jozefa Fizela. Renovácia bude pokračovaním spolupráce na projekte Hlava5. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

“Dielo Holubice sa nachádza vo verejnom priestore na sídlisku Sihoť. Je mierne poškodené, potrebuje očistiť a opraviť. V sobotu sochu prevezú zo sídliska Sihoť do ateliéru akademického sochára Igora Mosného,” uviedla pred niekoľkými dňami hovorkyňa. Dodala, že kým bude socha v ateliéri známeho trenčianskeho sochára, opravy sa dočká aj jej betónový podstavec.

Prvým objektom, ktorý dostal komplexnú opravu v roku 2020, bol Kubik – kocka na Soblahovskej ulici autorov Antona Štubňu a Jána Blichu. Holubice sú tak ďalším z umeleckých diel, ktorému sa vďaka spolupráci mesta Trenčín s projektom Hlava5 dostane viac pozornosti a opatery.

Za Hlavou5 je skupina mladých dizajnérov, výtvarníkov a architektov z Trenčína a Českej republiky. V rokoch 2018 a 2019 sa im podarilo zmapovať na území mesta viac ako stovku umeleckých diel umiestnených vo verejných priestoroch a vo verejných inštitúciách. Vznik týchto výtvarných diel sa datuje do rokov 1965 až 1989. Cieľom projektu je za pomoci mesta tieto sochy postupne obnoviť.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
24
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts