Stavebný chaos: Nárast cien pri výstavbe nového oddelenia v krajskej nemocnici!

Vybudovanie nového oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach bude stáť viac. Zvýšenie ceny o viac ako 350.000 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) si vyžiadali práce navyše, dodávateľ tiež rekonštrukciu priestorov dokončí neskôr. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Zvýšenie ceny za dielo odôvodnil zriaďovateľ nemocnice Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) neštandardnými stavebnými riešeniami, ktoré boli použité pri výstavbe budovy. Na ich zistenie bolo podľa neho potrebné kompletné odokrytie všetkých konštrukcií, ktoré podliehajú rekonštrukcii.

Pôvodne mala rekonštrukcia priestorov na OAIM stáť 2.898.896,48 eura bez DPH, teda približne 3,4 milióna eur s DPH. Po zvýšení cena predstavuje 3.254.820,68 eura bez DPH, čo s DPH predstavuje 3,9 milióna eur s DPH.

Novým OAIM reaguje nemocnica na zrušenie oddelení intenzívnej starostlivosti v okolitých nemocniciach, to súčasné tiež nevyhovuje bežným európskym štandardom. Po novom pôjde o kompaktné pracovisko s deviatimi lôžkami, každé bude mať vlastný box.

ilustračný obrázok: FB/Nemocnica Bojnice

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts