Štyrmi úsekmi cyklotrás v TN kraji prešlo už takmer 1,5 milióna cyklistov

Štyrmi úsekmi cyklotrás, ktoré od roku 2018 vybudoval Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), prešlo takmer 1,5 milióna cyklistov. Informoval o tom cyklokoordinátor TSK Ondrej Repka.

TSK vybudoval zatiaľ štyri úseky cyklotrás v celkovej dĺžke 50,1 kilometra, prvý z nich otvoril ešte v roku 2018. Pohyb cyklistov na nich monitoruje päť sčítačov. Historicky najviac cyklistov sa po cyklotrasách previezlo 6. júna 2021, bolo ich takmer 9000.

“Najobľúbenejšia cyklotrasa je Trenčín – Nemšová, z ktorej sa dá napojiť na cyklotrasu smerujúcu až po hranicu s Českou republikou a obce Svätý Štepán. Od jej otvorenia v júni 2020 po nej prešlo viac ako 645.000 cyklistov,” uviedol Repka.

Zvýšený pohyb cyklistov na dennej báze je podľa štatistík viditeľný v čase dochádzania do práce medzi 6.00 a 8.00 h, následne okolo 10.00 h. Vrcholom denného využívania je rozpätie medzi 15.00 a 17.00 h, počas ktorého sú cyklotrasy používané na prepravu z práce domov či na rekreačnú cyklistiku.

TSK pokračuje tento rok v budovaní ďalších úsekov cyklotrás v dĺžke viac ako 22 kilometrov. Ide o úseky medzi obcou Ladce a Púchovom a z Považskej Bystrice po hranicu so Žilinským samosprávnym krajom.

ilustračný obrázok: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts