Tarifa za cestu prímestskými autobusmi v meste bude na úrovni MHD

Cestujúci zaplatia v prímestských autobusoch počas jazdy po Partizánskom a jeho mestských častiach za cestovný lístok rovnakú tarifu ako v mestskej hromadnej doprave (MHD). Vyplýva to zo zmluvy o spolupráci pri zabezpečení prepravy cestujúcich medzi samosprávou Partizánskeho a Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK), ktorý je objednávateľom výkonov prímestskej dopravy.

Partizánske bolo v minulom volebnom období po Trenčíne druhým mestom v rámci Trenčianskeho kraja, ktoré išlo do pilotného projektu spoločného územia pre hromadnú dopravu. Cieľom je, aby zjednotili cenové tarify pre cestujúcich v MHD a prímestskej doprave. Prímestská doprava je drahšia ako MHD, to znamená, že trochu viac dotujeme prevádzkovateľa, lebo chceme, aby bolo cestovné čo najlacnejšie a pre ľudí zaujímavejšie a využívali viac MHD ako autá,” uviedol primátor Jozef Božik.

Samospráva preto podľa neho chcela, aby cestujúci z mestských častí – Veľkých Bielic, Malých Bielic a Návojoviec, ktoré nemajú zabezpečenú MHD, zaplatili za lístok rovnakú cenu ako tí v ostatných mestských častiach s MHD. “Zároveň ide o autobusy, ktoré prechádzajú mestskými časťami, ako príklad slúžia Šimonovany, keď autobus prímestskej dopravy ide z Veľkých Krštenian a zváža deti aj cez Šimonovany k Základnej škole Rudolfa Jašíka,” priblížil.

ilustračný obrázok: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts