TN kraj ocenil najlepšie školské časopisy: Originalita a kreativita na vrchole!

“V priestoroch Krajského centra voľného času v Trenčíne sa konal ďalší ročník krajskej súťaže Stredoškolské časopisy Trenčianskeho kraja. Školy ponúkli aj tentokrát možnosť nahliadnuť cez ich periodiká do života žiakov a spoznať témy, ktoré ich zaujímajú,” informuje Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“V rámci súťaže prešli hodnotením nielen samotné školské časopisy, porota si vyskúšala aj pisateľskú zdatnosť žiakov priamo v deň súťaže. Pri hodnotení časopisov sa zamerala najmä na titulku, grafiku, originalitu článkov, inovatívny prístup, štylistiku, ale aj schopnosť vnímať dianie a svet očami mladých ľudí,” pokračuje.

“Svoje praktické zručnosti žiaci predviedli pri zadaní napísať príspevok pre školský časopis, v ktorom by rozobrali konkrétny problém. Tento rok si porota vybrala rozhovor a žiakom ponúkla 3 témy – udržateľná móda, školská uniforma a umelá inteligencia. Predviesť svoju šikovnosť a kreativitu mohla každá redakčná rada, pozostávajúca z dvoch členov, v časovom rozmedzí 1 hodiny,” konštatuje.

“Aj keď rozhodli detaily, prvé miesto získal časopis Veget žiakov Gymnázia Ľ. Štúra v Trenčíne, na druhom sa umiestnil časopis Rozhľad považskobystrického gymnázia a prvú trojku uzavrel časopis Inak žiakov Gymnázia z Dubnice nad Váhom,” dodal.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts