Trenčania odovzdali počas jarného upratovania viac ako 371 ton odpadu!

Obyvatelia Trenčína počas jarného upratovania od polovice apríla do konca mája odovzdali viac ako 371 ton odpadu. Vyplýva to z vyhodnotenia útvaru stavebného a životného prostredia mestského úradu. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Biologicky rozložiteľný odpad zhodnotil zmluvný partner na kompostárni v Trenčíne, objemný odpad uložil na skládke pri Dubnici nad Váhom. Nebezpečné odpady dočasne uložil v skladoch na Zlatovskej ulici a neskôr odviezol na zhodnotenie a zneškodnenie. Spolu išlo o 371,503 tony všetkého zozbieraného odpadu.

“Z 85 stanovíšť s pristavenými veľkoobjemovými kontajnermi vyviezol počas siedmich sobôt zmluvný partner mesta spoločnosť Marius Pedersen 130 kontajnerov s objemným odpadom a 107 s biologicky rozložiteľným odpadom,” priblížila ďalej Ságová.

Celkovo sa podľa nej zozbieralo 3,57 tony obalov obsahujúcich nebezpečné látky, 1,35 tony vyradených zariadení obsahujúcich chlórfluórované uhľovodíky, 7,815 tony vyradených elektrických a elektronických zariadení, 163 ton biologicky rozložiteľného odpadu, 193,9 tony objemného odpadu a 1,868 tony ostatných nebezpečných odpadov.

Náklady na jarné upratovanie vyčíslilo mesto na 38.830,79 eura.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts