Trenčianska krajská polícia obvinila drogových dílerov, hrozí im až 15-ročné väzenie

Krajský policajný vyšetrovateľ obvinil dvojicu mužov (45, 23) z obzvlášť závažných drogových zločinov. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

“Obvinení si na rôznych miestach zabezpečovali omamné a psychotropné látky (pervitín, marihuanu a hašiš). Tieto látky následne neoprávnene prechovávali pre vlastnú potrebu, ako aj za účelom ďalšej distribúcie ďalším konzumentom drog,” informovala hovorkyňa.

Kriminalisti z Nového Mesta nad Váhom podľa nej počas vyšetrovania zaistili dve plastové vrecká so sušeným rastlinným materiálom, plastové vrecko s hnedo–zeleným lisovaným materiálom a zatavenú plastovú injekčnú striekačku s bielou kryštalickou látkou.

Predbežná analýza potvrdila, že zo zaisteného množstva drogy by bolo možné pripraviť minimálne 63 bežných jednotlivých dávok drogy, ktorá je spôsobilá po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa.

“Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie obvinených, s ktorým sa súd stotožnil. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,” doplnila Kuzmová s tým, že obaja muži boli už v minulosti súdne trestaní.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts