Trenčianska radnica počíta tento rok s investíciami za takmer 72 miliónov eur

Mesto Trenčín počíta v tomto roku s investíciami vo výške takmer 72 miliónov eur. Podstatná časť z nich je krytá nenávratnými finančnými príspevkami zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu. Informoval o tom trenčiansky primátor Richard Rybníček.

“V roku 2023 počítame s investíciami vo výške 71,8 milióna eur. Zdroje Európskej únie a štátneho rozpočtu sa na nich podieľajú sumou 40,5 milióna eur. Investície sú určené prioritne na strategické projekty súvisiace s titulom Európske hlavné mesto kultúry, ktorým bude Trenčín v roku 2026,” priblížil Rybníček.

Ako dodal, okrem rekonštrukcie verejného osvetlenia budú v Trenčíne najväčšími investičnými akciami revitalizácia starého železničného mosta na “zelený most” za 13 miliónov eur, rekonštrukcia pešej zóny Hviezdoslavova – Vajanského za 6,6 milióna eur a rekonštrukcia Ulice 1. mája za 2,8 milióna eur.

K ďalším investičným akciám bude podľa Rybníčka patriť rekonštrukcia kultúrneho strediska Dlhé Hony (3,7 milióna eur), dokončenie rekonštrukcie kultúrno-kreatívneho centra Hviezda (päť miliónov eur), revitalizácia vnútrobloku Pádivec (1,36 milióna eur) a ďalšie.

zdroj: Juraj Majerský

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts