Trenčianska radnica zmodernizuje Kultúrno-informačné centrum na Mierovom námestí

Mesto Trenčín zrekonštruuje interiér Kultúrno-informačného centra (KIC) na Mierovom námestí. Financie na rekonštrukciu získalo prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Cieľom projektu je podľa nej vytvoriť priaznivé prostredie na udržanie a zvýšenie miery adaptability kultúrneho a kreatívneho priemyslu postihnutého pandémiou ochorenia COVID-19 v najväčšom kultúrnom priestore v Trenčíne. “Podstatou projektu sú rekonštrukčné práce v interiéri s doplnením a výmenou nábytku. Vymenia sa aj okná, vstupné dvere, zmení sa riešenie výkladov, na fasáde pribudnú výsuvné textilné markízy. V interiéri sa zachová priestor na sedenie a konanie prednášok a diskusií,” doplnila hovorkyňa.

Ako dodala, špecifickým bude riešenie steny oproti vstupu, kde umiestnia umelecké dielo – imitáciu nápisu na hradnej skale z čias Rímskej ríše.

Radnica na projekt získala z IROP takmer 178 000 eur, 9000 eur pôjde z mestského rozpočtu. Práce sa po vysúťažení zhotoviteľa začnú na jar budúceho roka.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts