Trenčianska univerzita zrevitalizuje univerzitný areál v Záblatí

Zlepšenie kvality životného prostredia je hlavným cieľom projektu Zelená revitalizácia univerzitného areálu. Projekt odštartovala Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne vo svojom areáli v Záblatí, kde sídli Fakulta špeciálnej techniky, študentský internát a novobudované univerzitné Kreatívne centrum Fablab. Informoval o tom rektor TnUAD Jozef Habánik.

“Vďaka investícii 491.000 eur budeme realizovať opatrenia pre zníženie hluku a prašnosti v urbanizovanom prostredí, opatrenia na zadržiavanie dažďovej vody a opatrenia vedúce k zlepšeniu environmentálnych aspektov v meste Trenčín, čím sa výrazne zvýši atraktivita areálu univerzity,” uviedol Habánik.

V realizačnej fáze podľa neho počíta univerzita s inštaláciou zelenej infraštruktúry, ako je výsadba stromov, živých zelených plotov a náhradou veľkých trávnatých plôch za kvitnúce lúčne pásy pre opeľovačov.

Ako dodal, k vybudovanej infraštruktúre pribudnú aj herné a športové prvky pre deti aj dospelých, veľkoplošné multifunkčné ihrisko pre basketbal, streetball a volejbal s umelým povrchom, vonkajšie stoly na stolný tenis, detské ihrisko a veľké exteriérové workout ihrisko s prvkami pre exteriérový parkúr. Funkčnosť doplní mobiliár a altánky.

zdroj: TnUAD

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts