Trenčianska župa investuje do školstva: Technické vybavenie za 2 milióny eur!

“Stredná odborná škola v Považskej Bystrici už dlhé roky vychováva zručných absolventov, ktorým žiadne remeslo nie je cudzie. Práve profesie, pre ktoré škola pripravuje svojich žiakov, sú dlhodobo žiadané na trhu práce a firmy ich evidujú ako nedostatkové. Zvýšiť atraktivitu týchto odborov, a záujem o ne zo strany žiakov, sa Trenčianska župa snaží aj prostredníctvom investícií do moderného technického vybavenia,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Za pomoci financií z Integrovaného regionálneho operačného programu sa podarilo zrekonštruovať budovu, kde prebieha praktické vyučovanie žiakov SOŠ v Považskej Bystrici, zvýšiť jej energetickú efektívnosť, ale aj vynoviť materiálno-technické vybavenie odborných učební a dielní. V rámci stavebných prác boli vymenené okná, dvere, zrekonštruovala sa kotolňa, výmenou prešli kotle, bleskozvod, zdravotechnické inštalácie, elektroinštalácie, vzduchotechnika a škola už z diaľky zaujme aj novým zateplením obvodového plášťa budovy. Zhotoviteľ, ktorým bola spoločnosť HBH, a.s. Považská Bystrica, zvládol všetky práce za necelých 8 mesiacov, pokračuje.

“Celková investícia, nielen do tej stavebnej časti, ale aj na modernizáciu technického vybavenia, predstavovala takmer 2 mil. eur s DPH, stavebné práce boli v hodnote približne 1,6 mil. eur, na materiálno-technické vybavenie išlo viac ako 325 tis. eur,informoval župan.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts