Trenčiansky hrad má svoju stotisícu návštevníčku – odmenou je let balónom

Stotisícou návštevníčkou Trenčianskeho hradu v tomto roku je Košičanka Adriana Černoková. Na hrad prišla vo štvrtok s manželom Petrom a dcérami Katarínou a Martinou. Trenčianske múzeum v Trenčíne venovalo jubilejnej návštevníčke let teplovzdušným balónom.

“Každý rok si robíme prehliadku niektorej časti Slovenska. Teraz sme boli na Orave, navštívili sme aj hrad Strečno a cestou do Bratislavy sme sa rozhodli, že si pozrieme Trenčiansky hrad,” povedala jubilejná návštevníčka s tým, že na Trenčianskom hrade bola prvýkrát a zanechal v nej veľmi dobrý dojem.

Podľa riaditeľa Trenčianskeho múzea v Trenčíne Petra Martiniska v minulom roku privítali stotisíceho návštevníka až na Silvestra, tento rok už v polovici augusta. Ešte pred dvomi mesiacmi podľa neho nevyzerali čísla príliš lichotivo.

“Návštevnosť sa nám veľmi pekne rozbehla teraz počas augusta. Napríklad posledná sobota bola rekordná, keď za celý deň prišlo na hrad viac ako 2400 návštevníkov. Ľudia sa pravdepodobne vrátili z júlových dovoleniek v zahraničí a v auguste trávia dovolenku na Slovensku. V porovnaní s minulým rokom evidujeme aj nárast počtu zahraničných návštevníkov, keďže cestovanie je voľnejšie,” doplnil riaditeľ.

Rekordnú návštevnosť na Trenčianskom hrade zaznamenali v roku 2019, keď na hrad prišlo viac ako 150.000 turistov. Podľa Martiniska je dnes ešte predčasné hovoriť o novom rekorde. K zvýšeniu návštevnosti prispelo aj otvorenie nového vstupu a sprístupnenie južného opevnenia hradu.

zdroj: FB/Trenčiansky hrad

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts